Współczesny Naturopata – Patronat Nieznanego Świata

Przeczytaj koniecznie dwa nowe niesamowite reportaże o naszej szkole!

7Reportaż o naszej szkole w „Nieznany Świat” – Szkoła inna niż wszystkie

Najważniejszym sprzętem na sali wykładowej jest łózko szpitalne. Kilkudziesięciu słuchaczy pod kierunkiem wykładowców poznaje tajniki jego profesjonalnego ścielenia i obsługiwania. W sali obok, na podobnych łóżkach lezą manekiny medyczne do ćwiczenia zastrzyków, pierwszej pomocy, pielęgnacji. W ten sposób wiedzę z zakresu opieki nad chorym zdobywają słuchacze pierwszego, eksperymentalnego rocznika Medycznego Studium Zawodowego i Studium Psychotroniki im. Juliana Ochorowicza w Krakowie.

Czytaj dalej…

4Reportaż o naszej szkole w „Nieznany Świat” – Szkoła dla ludzi z pasją

Jest szkoła inna niż wszystkie, do której kilkadziesiąt osób przez cały rok przyjeżdża kilka razy w miesiącu, by z pasją oraz radością zgłębiać tajniki zawodu opiekuna medycznego, a zarazem poznawać tajemnice psychotroniki. O tej pasji i radości mówią sami słuchacze Niepublicznej Policealnej Szkoły Medy­cz­nej i jednocześnie Policealnego Studium Psychotroniki im. Juliana Ochorowicza w Krakowie. Właśnie dobiega końca pierwszy eksperymentalny rok nauki, który – po zdanych egzaminach – zwieńczony będzie europejskim certyfikatem opiekuna medycznego oraz egzaminem czeladniczym rzemie­ślnika bioenergoterapeuty. Takie połączenie również nie jest zwyczajne, co świadczy o wyjątkowości placówki.

Czytaj dalej…


nieznanyMarek Rymuszko – Każdy ma swoją ścieżkę

Podjęliśmy ważną decyzję. Czas pokaże, czy związane z nią nadzieje uda się urzeczywistnić, a przy okazji doprowadzić do, przynajmniej częściowej, zmiany wizerunku medycyny naturalnej w oczach jej przeciwników.

Tak się złożyło, że w ostatnich tygodniach dwie ważne organizacje, skupiające w swoich szeregach naturalnych terapeutów, świętowały okrągłe jubileusze: Polskie Stowarzyszenie Bioterapeutów BIOPOL 25-lecie, a Polski Cech Psychotroniczny z Łodzi 10-lecie działalności.

Czytaj dalej…