Wykładowcy

Ryszard Gąsierkiewicz

Dawny podchorąży Szkoły Orląt w Dęblinie na wydziale pilotażu odrzutowego , mgr Zdrowia Publicznego i Pedagogiki, twórca programów radiowych, trener sportowy, specjalista odnowy biologicznej, terapeuta i coach. Ratownik górski w stanie spoczynku, założyciel i szef sekcji medycznej Grup Ratownictwa specjalnego PCK. Za udział w akcjach ratowniczych odznaczony „Medalem za Ofiarność i Odwagę”, Honorową Odznakę GOPR oraz medalem „Za Zasługi w Zwalczaniu Powodzi”…

Jeden z pierwszych polskich trenerów technik szybkiej nauki – błyskawicznego czytania i technik zapamiętywania – Sędzia Główny Mistrzostw Polski w tych dziedzinach.

Wykładowca akademicki – przez dwa lata wykładał tajniki  komunikacji interpersonalnej   w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania w Warszawie im. prof. Leona Koźmińskiego, później w Wyższej Profesjonalnej Szkole Biznesu. Obecnie jest kierownikiem kierunku Coaching i NLP oraz autorem programu kształcenia w tym zakresie w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania.  Jest także autorem i współautorem książek o tajnikach skutecznego działania będących owocem jego długoletniej praktyki zarządczej i ciągle uaktualnianej wiedzy teoretycznej w tym zakresie oraz fascynacji technikami zastosowań rozwiązań niekonwencjonalnych w praktyce biznesowej. Przez wiele lat zajmował się zagadnieniami pomocy osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym, współpracując ze Stowarzyszeniami MONAR i KARAN.

W 2002 roku założył Policealne Studium Psychotroniki im. Juliana Ochorowicza w Krakowie. Patron szkoły Julian Ochorowicz (1850-1917) – fizyk, psycholog, filozof i literat, wybitny prekursor psychotroniki, polski pionier hipnotyzmu i badań parapsychologicznych przyświeca placówce nieprzypadkowo. Podobnie jak patron, Gąsierkiewicz odrzuca wszelką nadprzyrodzoną interpretację zjawisk „tajemnych”, natomiast jako terapeuta i praktyk zawsze uwzględnia ich specyfikę. Jego motywem przewodnim jest popularyzacja technik pełne-go wykorzystania posiadanego choć nieuświadamianego potencjału. W tym zakresie psychotronika, postrzeganie pozazmysłowe, rozmaite formy naturopatii czy bioterapii są motorem i inspiracją do wielu fascynujących dokonań. Dysponuje olbrzymią wiedzą w tym zakresie której posiadanie szczególnie zawdzięcza Lechowi Emfazemu Stefańskiemu, wieloletniemu mentorowi i nauczycielowi, z którym miał zaszczyt nie tylko podróżować w niezbadane zakątki „wiedzy tajemnej” ale także współprowadzić zajęcia i warsztaty (szczególnie dermooptykę i kurs DU). Propagując niekonwencjonalne techniki budzenia wiary w indywidualne możliwości od wielu lat propaguje chodzenie po żarze, organizując imprezy w których uczestniczy w takim chodzeniu nawet kilkaset osób. Przez wiele lat współpracował w tym zakresie z Grażyną Dobroń i Programem 3 Polskiego Radia prowadząc największe w Polsce chodzenia po żarze w ramach prowadzone przez 10 lat akcji “Weekend z Adrenaliną”.  Długo współpracował  z Niną Grelą i Przychodnią “Szamana” w Katowicach jako naturopata – kręgarz, mistrz bioterapii i klawiterapeuta. Jako mistrz bioterapii i naturopatii od wielu lat przewodniczy komisjom rzemieślniczym, nadającym w tym zakresie uprawnienia czeladnicze i mistrzowskie. Na bazie wiedzy i doświadczeń  od lat podąża własną drogą. Jego autorskiej szkole naturopatii i bioterapii przyświeca hasło : umysł silniejszy od medycyny – możesz wyleczyć się sam.  Jest przeciwnikiem tłumaczenia niewiadomego niewidomym i uważa, że umiejętności radiestety poznajemy po trafnym wytypowaniu miejsca pod studnię, a nie po ilości odkrytych na ciele pacjenta niewidocznych “bytów”, a o umiejętnościach bioterapeuty świadczy nie mityczne „uzdrawianie” za pomocą rozmaitych mocy, a wzmocnienie energetyczne pacjenta pozwalające na  podjęcie przez niego samodzielnej walki z chorobą, co popularności w środowisku szczególnie “magicznym” i komercyjnym mu nie przysparza.

Agnieszka Gąsierkiewicz

Psycholog z wieloletnim doświadczeniem w pracy klinicznej, zafascynowana ustawieniami hellingerowskimi, które prowadzi jako jedna z pierwszych w Polsce terapeutek blisko 20 lat pracując zarówno z grupami, jak i z osobami w terapii indywidualnej. Trenerka NLP, certyfikowany coach, wykładowca akademicki. Razem z mężem Ryszardem założyli i prowadzą 18 lat Studium im. Ochorowicza

Leszek Matela

Urodzony 15 kwietnia 1955, publicysta, tłumacz, radiesteta, podróżnik, badacz zjawisk nieznanych i tajemnic historii. Z zawodu germanista. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w latach 1991-96 r. oraz elitarnego Krajowego Klubu Reportażu. Wykładowca w szkołach psychotronicznych z dziedzin: radiestezji, geomancji i nauk granicznych.

Prowadzi też kursy i seminaria z wyżej wymienionych zakresów.

Autor ponad 56-ciu książek poświęconych radiestezji, geomancji, miejscom mocy, zjawiskom nieznanym, parapsychologii i terapiom naturalnym. Większość z nich miała kilkakrotne wznowienia i trafiała na listy bestsellerów w swoich kategoriach.

Marek Gułajski

To znany wykładowca i publicysta, który przeprowadził ponad 1000 wykładów, prelekcji, odczytów dotyczących medycyny naturalnej – naturoterapii, jest autorem ponad 120 publikacji dotyczacych wyżej wymienionej problematyki, a także współautorem książki „Naturoterapia miażdżycy” napisanej wspólnie z prof. dr hab. medycyny Paulinem Moszczyńskim – uczonym klasy międzynarodowej. Książka „Naturoterapia miażdzycy” jest owocem współpracy konwencjonalnego terapeuty – lekarza z niekonwencjonalnym terapeutą – uzdrowicielem.

Jarosław Gronert

Astrologią zajmuje się od 1986 roku. Pierwsze kroki stawiał u Leszka Weresa (twórcy polskiej szkoły astrologii). Gronert naucza arkanów astrologii od 1990 r. Zajęcia prowadzi w: Łodzi, Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Szczecinie, Katowicach, Wrocławiu, Rzeszowie, Kaliszu, Radomiu, Gdańsku, Gorzowie Wlkp. i Wiśle. Jego rolę jako nauczyciela trafnie charakteryzuje 5. stopień sabiański Wagi dla jego Słońca urodzeniowego: Człowiek ukazujący swoim uczniom podstawy wewnętrznej wiedzy, na której może zostać zbudowany „Nowy Świat”. Jest autorem książek: „Astrologia od początku”, „Strategia Kosmosu” oraz „Na zakręcie dziejó

Małgorzata Kronenberger

Wybitny praktyk i wykładowca specjalizujący się od ponad 25 lat w pracy pedagogicznej, terapeutycznej i muzycznej, a od 30 lat prowadzi zajęcia warsztatowe łączące wykorzystanie dźwięku, ruchu oraz różnych form ekspresji dla potrzeb wspierania rozwoju indywidualnego oraz terapii. Specjalizuje się w terapii dźwiękiem, relaksacji, muzykoterapii oraz profilaktyce zdrowia. Pasjonuje się dźwiękiem, jego wibracjami i wpływem na organizm człowieka oraz formami ekspresji i komunikacji związanej z dźwiękiem i ruchem. Współpracuje z wieloma uczelniami, instytucjami oraz ośrodkami edukacyjno-szkoleniowymi w kraju i za granicą.

Beata Kampa

Pani Beata mając za sobą doświadczenia śmierci klinicznej. Podczas jednego z nich utknęła między tym a tamtym światem, widząc po jednej stronie lekarzy walczących o jej życie, a po drugiej cudowną krainę i zmarłą babcię, która wyszła wnuczce na spotkanie. Prowadząc przez lata blog Biuro Duchów, nie tylko zbierała podobne relacje, ale również próbowała odpowiedzieć na pytania, co usiłują przekazać nam zmarli i w jaki sposób powinniśmy słuchać tego, co mają nam do powiedzenia. W Studium Psychotroniki uczy Chirologii – zapomnianej nauki o człowieku. Z jej pomocą można nie tylko ujawnić wady człowieka, ale również drogi ich eliminacji. Jest kluczem do poznania charakteru człowieka, ukrytych talentów i energii, które dzięki poznaniu samego siebie możemy wykorzystać w swoim życiu.

Lista przedmiotów oraz stałych współpracowników dydaktycznych

Małgorzata KronenbergerMuzykoterapia
Małgorzata KronenbergerAromaterapia, joga lecznicza
Flavio AnuszTarot
Gąsierkiewicz AgnieszkaPodstawy psychologii
Gąsierkiewicz AgnieszkaWprowadzenie do Ustawień Hellingerowskich
Gąsierkiewicz RyszardPodstawy psychotroniki i trening parapsychiczny
Gąsierkiewicz RyszardHipnoza
Gąsierkiewicz RyszardDermooptyka
Gąsierkiewicz RyszardWidzenie aury metodą Kilnera
Gąsierkiewicz RyszardKlawiterapia
Gronert JarosławAstrologia
Gronert JarosławKosmobiologia
Gułajski MarekZiołolecznictwo
Gułajski MarekBioenergoterapia
Matela LeszekChromoterapia
Matela LeszekGeomancja
Matela LeszekRadiestezja
Tulik JerzyRadiestezja terapeutyczna
Anna MajchrowiczTechniki mantyczne
Beata KampaChirologia
Joanna PyrekNumerologia
Przemysław BuczekPodstawy masażu leczniczego
Przemysław BuczekMasaż gorącymi kamieniami